clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Lotnisko Warszawa-Modlin: nowe kierunki, zniżki dla rodzin

Z  lotniska w Modlinie lata tani irlandzki przewoźnik Ryanair i można tu kupic naprawdę bardzo tanie bilety.

Trzy nowe kierunki z Modlina to Fuerteventura, Gran Canaria i Teneryfa. Mają zostać uruchomione w sezonie zimowym 2014/2015. W przypadku tych dwóch pierwszych loty mają się odbywać raz w tygodniu, a na Teneryfę będzie można polecieć dwa razy w tygodniu.

Natomiast od października tego roku w tym podwarszawskim porcie ma zacząć funkcjonować baza ze stacjonującymi w niej dwoma samolotami. Ryanair zapowiada też zwiększenie częstotliwości lotów – ze 174 do 276 tygodniowo. To przełoży się na liczbę pasażerów. Firma zakłada, że roczni obsłuży około 2 mln podróżnych.


W tegorocznym sezonie letnim z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 26 miast europejskich: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Chania, Trapani, Piza, Palma, Shannon, Alicante, Wrocław, Gdańsk, Saloniki.

Poza tym irlandzki przewoźnik wprowadza pakiet usług „Family Extra”, dzięki któremu rodziny będą mogły podróżować taniej. Będą to m.in. 50-procentowe zniżki na numerowane miejsca dla dzieci, na bagaż rejestrowany dla dzieci oraz na ich ubezpieczenie podróżne. Będą też zniżki dla rodzin na pierwszeństwo wejścia na pokład, niższe opłaty za niemowlę (20 euro) oraz bezpłatny 5-kilogramowy bagaż dla niego. Na pokładzie samolotu będą też podgrzewacze do butelek i przebierak.

Ponadto rodzice będą mogli wziąć na pokład bezpłatnie dwie sztuki sprzętu dla dzieci, takich jak np. wózek, fotelik samochodowy typu booster czy łóżeczko turystyczne. Uruchomiona zostanie też usługa Bonus Fly&Save, czyli 20 procent zniżki na trzeci lot z rodziną.


Tags: lotnisko, modlin, polska, turystyka, warszawa
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author