clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Niemcy: 12 tys. ofert pracy dla specjalistów z Polski

Na polskim odcinku autostrady A2 organizacja rozwoju gospodarczego zachęca polskich specjalistów na wielkoformatowych plakatach do podejmowania pracy w Niemczech Wschodnich.

Do 2030 roku Lipsk będzie miał zapotrzebowanie na 87 tys. specjalistów. Jak informuje portal organizacji rozwoju gospodarczego w Lipsku InvestRegionLeipzig, ten region oferuje pracę przede wszystkim informatykom, programistom, mechatronikom i inżynierom budowy maszyn. Plakaty rozmieszczono na polskim odcinku autostrady A2. Autostrada między Berlinem a Warszawą jest trasą o największym nasileniu ruchu w Europie. Lipsk wiele sobie obiecuje po tej akcji, jak wynika z rozmowy rozgłośni MDR z Lutzem Thielemannem, dyrektorem InvestRegionLeipzig.

Więcej informacji o ofertach pracy w tym dynamicznie rozwijającym się regionie, w zakładce Stellenmarkt. Obecnie jest ich już ponad 12 tysięcy. Ponieważ pośrednictwo pracy nie należy do zadań InvestRegionLeipzig, "zainteresowani mogą się zgłaszać bezpośrednio do potencjalnego pracodawcy, albo do agencji pracy" - zaznacza Thielemann.

Barbara Cöllen (InvestRegionLeipzig, mdr)

Tags: eu, niemcy, polska, praca, unia europejska
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author