clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Rosja proponuje Polsce rozbiór Ukrainy - MSZ dostało oficjalne pismo.

Jak podaje TVP, do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynęło oficjalne pismo z Dumy Państwowej z propozycją podziału terytorium Ukrainy. Polsce proponuje się przyłączenie zachodnich obwodów. - To tylko chory umysł może wymyślić - skomentował sprawę doradca prezydenta, prof. Tomasz Nałęcz.
Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej i lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski już wcześniej mówił, że Polska powinna iść w ślady Rosji i domagać się od Ukrainy "oddania terytoriów, które nie są ukraińskie". Trudno było jednak przypuszczać, że za słowami kontrowersyjnego polityka pójdą czyny, a konkretnie - oficjalnie pismo do polskiego MSZ.

Żyrinowski: niech Polska domaga się referendum

Władimir Żyrinowski proponuje, by Polska domagała się referendum w sprawie przyłączenia do naszego kraju pięciu zachodnich obwodów Ukrainy: wołyńskiego, lwowskiego, iwanofrankowskiego, tarnopolskiego i rówieńskiego. Podobną "ofertę" dostały Węgry i Rumunia ws. obwodów zakarpackiego i czerniowieckiego. W granicach Ukrainy miałaby pozostać tylko jej środkowa część.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15673629,Rosja_proponuje_Polsce_rozbior_Ukrainy___MSZ_dostalo.html#BoxSlotII3img
Tags: polska, rosja, ukraina
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author