clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

GM является крупнейшим производителем автомобилей в мире

GM wyprzedził Toyotę i jest największym producentem aut na świecie

ms
05.08.2011 aktualizacja: 2011-08-05 11:02

Po pierwszych dwóch kwartałach tego roku General Motors wyprzedził Toyotę i stał się największym producentem samochodów osobowych na świecie - podaje Bloomberg


 
Sprzedaż GM wzrosła w pierwszej połowie tego roku o 8,9 proc., osiągając wynik ponad 4,5 mln sprzedanych aut - podał w sprawozdaniu koncern z Detroit. Drugie miejsce zajął Volkswagen z 4,13 mln sprzedanych samochodów, a dopiero na trzecim uplasował się dotychczasowy lider sprzedaży - Toyota z 3,71 mln aut.

Wielki wpływ na sprzedaż japońskich samochodów miało tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi w marcu tego roku, po którym produkcja aut w fabrykach Toyoty została wstrzymana. Koncern planuje wrócić do wcześniejszego poziomu produkcji we wrześniu - miesiąc wcześniej, niż planowano. - Nawet jeżeli Toyota rozpocznie odbudowę produkcji, może potrwać to kilka miesięcy, aż samochody zaczną docierać do salonów - tłumaczy Takeshi Miyao, analityk w firmie konsultingowej Carnorama z Tokio. Zdaniem analityka koncern Toyota może nie dać rady wyprzedzić Volkswagena w ilości sprzedanych samochodów do końca tego roku.
Subscribe
Comments for this post were disabled by the author