clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Польща готова "підставити плече" українським студентам

Студенти, яких буде відраховано з українських вишів, через активну участь у Євромайдані, отримають змогу навчатися у Польщі.Студентські протести у Львові на підтримку Євромайдану


Польський уряд готовий буде надати 50 стипендій для навчання тим українським студентам, які справді будуть звільнені через свою заангажованість у громадських протестах, заявила міністр науки та вищої освіти Польщі Лєна Колярська-Бобінська. Про це повідомляє польська інформаційна агенція IAR.

Окрім місць для навчання українські студенти отримають фінансову допомогу у вигляді стипендії. Питання вже обговорювалося на рівні міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі, зазначила міністр. Утім конкретних вишів, які готові прийняти українців, ще не визначено.

Випадків відрахувань ще немає

В інтерв’ю DW голова студентського братства Львівщини Борис Пошивак зазначив, що наразі фактів відрахування українських студентів за Євромайдан немає, як і скарг на тиск з боку керівників вишів. Але це не показник, каже Пошивак. Каталізатором буде зимова сесія, а вже після неї стане зрозуміло чи "каратимуть" студентів за активний прояв проєвропейського прагнення.

"Це дуже добре, що Польща зреагувала і підтримає нашу молодь, адже в разі масових відрахувань, хоча би частина отримають шанс здобути диплом", - зазначив Пошивак. На його думку, за кризових обставин студенти залюбки поїдуть на навчання до Польщі, а при потребі можуть і фах змінити. До слова, середня стипендія польського студея близько 1800 злотих, що становить майже 5 тисяч гривень.

Якщо керівництво українських вишів відкрито ще не тисне, то прокуратура уже вручила повістки на допит більше сотні львівським студентам, повідомив голова братства.

Нині в Польщі навчаються більше восьми тисяч українців, що є найчисельнішою групою серед іноземних студентів.

www.dw.de
Tags: Польша, Украина, демонстрация, образование, студенты
Subscribe
Comments for this post were disabled by the author