clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Polskie tanie smartfony wyprzedają się na pniuW ostatni weekend GoClever, firma z Poznania oferująca urządzenia mobilne, wprowadziła do oferty sklepów Komputronik i Tanio.net smartfony za niecałe 300 zł.

Czterocalowe smartfony GoClever Quantum 4 z systemem Android w wersji 4.2 (Jelly Bean) i wewnętrzną pamięcią 512 MB kosztowały w Komputroniku 289 zł (w wersji z etui - 299) i jak opisuje dzisiejszy "Puls Biznesu", wyprzedały się w ciągu kilku dni.

Na początku kwietnia ubiegłego roku Biedronka zaczęła sprzedawać tanie tablety.
Tablet GoClever z systemem operacyjnym Android kosztował 369 zł. I błyskawicznie został wykupiony z Biedronki.


Poznański GoClever nie produkuje ich w Polsce, ale w chińskim Shenzen. Natomiast - jak informuje firma - dział badań i rozwoju jest nadzorowany przez ekspertów z Europy.

Według "PB" do końca roku GoClever chce sprzedać 200 tys. smartfonów. Nie jest przy tym pierwszy na rynku. Wcześniej "własne" smartfony sprzedawał radomski Rafipol, ale życzył sobie za niego 1 tys zł. Potem telefon wypuściła marka Prestigio (do tej pory znana głównie z tabletów). W ubiegłym roku sprzedali 15 tys. smartfonów, w tym liczą na siedmiokrotnie lepszy wynik. Mają go osiągnąć m.in. dzięki współpracy z siecią Plus. W najtańszym abonamencie (za 19,90 zł/m-c.) telefon Prestigio 3540 DUO kosztuje tylko 9 zł.


http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14696356,Tanie_smartfony_polskich_marek_wyprzedaja_sie_na_pniu.html#BoxBizTxt
Tags: gospodarka, polska, postęp, produkcja, technologie, telefonia komórkowa
Subscribe
Comments for this post were disabled by the author