clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

W Warszawie będzie 100 nowych wypożyczalni rowerów.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach powinni być usatysfakcjonowani. W tym roku, oprócz ponad 50 stacji systemu wypożyczalni rowerowych Veturilo uruchomionych w w Warszawie w ubiegłym roku, do użytku zostanie oddanych ok. 100 nowych. System ma zacząć działać jeszcze w marcu.Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, jako pierwsze będą działały stacje uruchomione w ubiegłym roku oraz te nowe w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie. W tym samym czasie powstaną również wypożyczalnie przy Galerii Mokotów i przy ul. Poleczki. W połowie kwietnia uruchomione zostaną stacje na Targówku, Żoliborzu i Białołęce.

To nie koniec. Dodatkowo może zostać uruchomionych nawet kilkanaście kolejnych stacji. - O tym, gdzie i kiedy powstaną, poinformujemy po podpisaniu umowy. Najprawdopodobniej rowery Veturilo będzie można wypożyczyć także w Konstancinie – Jeziornie – informuje Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Wciąż nie jest jednak znany termin ponownego uruchomienia całego systemu. Wszystko przez zimę. – Rzeczywiście, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne musieliśmy przerwać na kilka dni prace przy montażu niektórych nowych stacji – tych, które potrzebują betonowego wypłytowania. Jest ich około 30 procent. Ale prace przy montażu pozostałych trwają. Zbliża się ocieplenie, więc nadal podtrzymujemy, że uruchomimy system w drugiej połowie marca – mówi Onetowi Anna Knowska z firmy Nextbike Polska - operatora systemu Veturilo.

System wypożyczalni rowerów miejskich został uruchomiony 1 sierpnia ubiegłego roku. Wypożyczalnie z ponad tysiącem rowerów stanęły w Śródmieściu, w Wilanowie, na Bielanach, Ursynowie i Bemowie (w tej ostatniej dzielnicy istniał już wcześniej system Bemowo Bike, który został skoordynowany z Veturilo). Od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. W systemie zarejestrowało się blisko 50 tysięcy użytkowników. W ubiegłym roku rowery były wypożyczane ok. 300 tysięcy razy.

Tags: polska, transport, transport miejski, warszawa
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author