clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Raport ONZ: Polska jest krajem wysoko rozwiniętym

Raport ONZ: Polska jest krajem wysoko rozwiniętym
Polska rozwija się stabilnie, a mieszkańcom żyje się bardzo dobrze. Wskazuje na to opublikowany przez ONZ "Raport o Rozwoju Społecznym 2013".

ONZ-wscy eksperci brali pod uwagę takie czynniki jak długość życia mieszkańców, edukacja czy zamożność danego państwa . Za najbardziej rozwinięty społecznie kraj uznano Norwegię. Na drugim miejscu jest Australia, na trzecim są Stany Zjednoczone.

W pierwszej dziesiątce są także Niemcy, Szwecja i Japonia. Polska znalazła się w rankingu na pozycji 39. - wyżej od Litwy, Argentyny czy Chorwacji. Polskę zaliczono do grupy krajów o bardzo wysokim rozwoju społecznym.

Spore zmiany na plus w ostatnich latach nastąpiły w Chinach, Iranie i w Indiach - stwierdza raport. Spadki odnotowano tylko w dwóch państwach: Zimbabwe i Lesotho. Zdaniem ekspertów ONZ, ludziom na całym świecie będzie żyło się coraz lepiej - do końca dekady liczba osób z klasy średniej, czyli o dochodach przekraczających dwadzieścia tysięcy dolarów rocznie na gospodarstwo domowe, wzrośnie o osiemdziesiąt procent, do ponad trzech miliardów.

Najgorzej żyje się w takich krajach jak Czad, Mozambik, Kongo i Niger.
Tags: polska, postęp
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author