clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Internet wkrótce przestanie istnieć?

Internet wkrótce przestanie istnieć?

Nowy porządek świata zbliża się coraz dłuższymi krokami i będzie to okres, który na pewno się nam nie spodoba. Zacznie się od internetu, który może przestać istnieć w takiej formie, w jakiej go dotychczas znaliśmy.
Na 3 grudnia zaplanowano tajne spotkanie Międzynarodowego Związku Komunikacji, jednej z komórek ONZ, która zadecyduje praktycznie o losach całego internetu. Najgorsze jest to, że wszystko trzymane jest w ścisłej tajemnicy, tak by obywatele przypadkiem nie mogli zaprotestować przeciwko temu co światowe rządy chcą im zaserwować, a nie będzie to miła wizja.

Podczas spotkania 193 państwa członkowskie, zagłosują w sprawie zmian w światowych regulacjach dotyczących internetu, które mogą praktycznie zniszczyć całą sieć.

Z przecieków, jakie publikuje strona WCITLeaks.org (http://wcitleaks.org/) wynika, że Chiny, Rosja oraz kilka innych krajów, chciałoby przekazania władzy nad internetem w ręce ONZ co miałoby katastrofalne skutki. Przede wszystkim można by wówczas kontrolować całą prywatną korespondencję obywateli. A co gorsza, niektóre kraje chcą, by internauci za łączenie się z zagranicznymi witrynami, płacili jak za międzynarodowe połączenia telefoniczne, co w zasadzie równałoby się wstrzymaniu ruchu.

Na szczęście Google oraz kilka innych firm walczy o to, by zachować sieć w obecnym kształcie i nie dopuścić do tego, by rządy państw ingerowały w wolność wypowiedzi. Oczywiście Google walczy o własny interes, doskonale zdając sobie sprawę, że zmiany oznaczałyby jej upadek, ale tak się składa, że interesy koncernu są w tym wypadku zbieżne z potrzebami internautów.

Google uruchomiło w tym celu stronę Take Action, na której można poprzeć pomysł wolnego i niezależnego internetu. Do akcji włączyły się też WordPress, Reddit, Mozilla oraz Imgrur, które powołały do życia własną inicjatywę Internet Defense League mającą podobny cel.

Istotne jest to, by ludzie dowiedzieli się, jaką "niespodziankę" szykują im rządy państw i mogli temu przeciwdziałać. W końcu dziś nie wyobrażamy sobie życia bez internetu.

Za: Geekweek.pl
Tags: internet, wolność internetu
Subscribe
Comments for this post were disabled by the author