clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Prezydent kiedyś doprowadzi do tagedii.

Akta ze smoleńskiego śledztwa. "Prezydent kiedyś doprowadzi do tragedii"- Szefie, pan prezydent kiedyś doprowadzi do tragedii, zginie wielu niewinnych ludzi - miał powiedzieć około trzy miesiące przed katastrofą smoleńską płk Jarosław Florczak, który zginął 10 kwietnia 2010 roku. Tygodnik "Newsweek" poinformował na swojej stronie internetowej, że zna treść 70 tomów akt śledztwa smoleńskiego.

- Szefie, jak zwykle burdel, nikt nic nie wie, programy swoje, a realizacja swoje. Jeżeli pan może, to niech mnie pan więcej nie wysyła - dodał.

Z zeznań szefa BOR, Mariana Janickiego, które przytacza "Newsweek" wynika, że jego podwładni byli załamani współpracą z Kancelarią Prezydenta. - Szefie, współpracowałem z Kancelarią Prezydenta Kwaśniewskiego, przez osiem lat ta współpraca była ideałem (...). To, jak wygląda nasza współpraca z obecną kancelarią, to jest jedna wielka katastrofa. Prowizorka i jeszcze raz prowizorka - mówił mu Florczak.

Tygodnik przytacza też rozbieżności w zeznaniach chor. Remigiusz Musia, składanych przed polskimi i rosyjskimi śledczymi. Muś opowiadał polskim śledczym m.in. o trzech wybuchach. Rosyjskim śledczym nie wspomniał o nich ani słowem.

Obciążył za to por. Artura Wosztyla, który był dowódcą załogi samolotu jaka-40, bo ten nie uzgodnił zamiaru lądowania z kontrolerem: - Zawsze istnieje taki obowiązek, nie słyszałem, by był on dopełniony - mówił zmarły kilka tygodni temu chor. Muś.

Tragedia pod Smoleńskiem

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M, którym polska delegacja udawała się do Katynia na uroczystości związane z 70. rocznicą zamordowania tam polskich oficerów przez radzieckie NKWD.

W katastrofie, do której doszło w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Wraz z parą prezydencką zginęli także ministrowie, parlamentarzyści, szefowie centralnych urzędów państwowych, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a także oficerowie Biura Ochrony Rządu i członkowie załogi Tupolewa.

(newsweek.pl/kdp)

Tags: katastrofa smoleńska, polska
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author