clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Polskie tramwaje Swing Pesy na świecie

Polskie tramwaje robią furorę na świecie

12.10.2012.

Kilka tygodniu temu media donosiły o rekordowym zamówieniu złożonym rodzimej firmie Pesa Bydgoszcz, przez niemieckie Deutche Bahn opiewającym na 1,2 miliarda Euro, a teraz branżowy Rynek Kolejowy donosi, że już wkrótce nasze tramwaje Swing Pesy, zaczną wozić pasażerów w Kaliningradzie.

Kilka dni temu firma zorganizowała tam prezentację swych produktów, w której brali udział przedstawiciele władz miasta. Szynobusy Swing Pesy bardzo spodobały się gubernatorowi obwodu Nikołajowi Cukanowowi, który oświadczył, że w ciągu 3-4 lat tamtejszy tabor ma zostać całkowicie odnowiony co jest sporą szansą dla naszej firmy.

Na razie zamówienie opiewa na trzy egzemplarze niskopodłogowych Swingów, każdy o wartości 1,5 miliona Euro, które zaoferują pasażerom 34 miejsca siedzące, a dodatkowo mogą przewozić wózki dziecięce oraz pasażerów na wózkach inwalidzkich. Wysłane do Kaliningradu egzemplarze, w wersji trójczłonowej zostaną wyposażone w klimatyzację oraz monitory prezentujące informacje dla podróżnych.

Produkowane w Polsce tramwaje cechują się nie tylko nowoczesną stylistyką, ale również są bardzo oszczędne. Zostały wyposażone w cztery silniki, z możliwością odzyskiwania energii. Ta może zostać zmagazynowana w specjalnych bateriach, które przy braku zasilania zewnętrznego, pozwalają przejechać krótki odcinek drogi.

Swingi można spotkać między innymi na ulicach Warszawy, Gdańska i Szczecina. To w kraju, natomiast za granicą wożą pasażerów rumuńskiego Kluż-Napoka oraz węgierskiego Segedynu.

Tags: gospodarka, komunikacja, polska, przemysł
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author