clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Polska jest jednym z najtańszych państw Unii

 

Eurostat: Polska jest jednym z najtańszych państw Unii

...

kataza 2011-06-28, ostatnia aktualizacja 2011-06-28 16:55:45.0

Eurostat sprawdził, jakie były w ubiegłym roku ceny za towary i usługi dla konsumentów w państwach Unii. Najdroższe okazały się Dania i Finlandia. Najtańsze - Bułgaria, Rumunia i Polska.


Dania jest najdroższym krajem Unii - wynika z najnowszego raportu Eurostatu. Średnio ceny za towary i usługi w Danii to 143 proc. unijnej średniej. W Danii najdroższe w całej UE są żywność, napoje bezalkoholowe, elektronika, a także ceny w restauracjach i hotelach. Jedynie pod względem cen alkoholu Dania ustępuje Irlandii, gdzie za "procenty" trzeba zapłacić 170 proc. unijnej średniej.

Na drugim biegunie są Bułgaria i Rumunia, gdzie ceny wynoszą odpowiednio 51 i 59 proc. średniej UE. W tych krajach najmniej płaci się za żywność, alkohol, ubrania, elektronikę, a także za transport. Najmniej zostawia się też w restauracjach i hotelach.

Tuż za Bułgarią i Rumunią plasuje się Polska. U nas ceny za jedzenie, alkohol, ubrania, a także za elektronikę i transport, są mocno poniżej unijnej średniej. W sumie ceny w Polsce to 63 proc. średnich cen w całej UE.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz - http://wyborcza.biz/biznes/0,0.html © Agora SA

Subscribe
Comments for this post were disabled by the author