clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Komputery za darmo, internet przez 6 lat bezpłatny

Poznań rozda komputery. Internet za darmo przez 6 lat!

Justyna Suchecka 2012-04-06,

Miasto przekaże najbiedniejszym poznaniakom komputery z dostępem do internetu opłaconym aż do 2018 r. Projekt kosztować będzie kilkanaście milionów zł - właśnie ogłoszono przetarg

Komputery dostaną osoby korzystające z pomocy społecznej, samotni rodzice, osoby niepełnosprawne. - Na początku mieliśmy problemy ze znalezieniem chętnych, bo ludzie bali się i nie wierzyli, że mogą coś dostać zupełnie za darmo - mówi Alina Stachowiak, koordynatorka unijnego projektu, w ramach którego Poznań chce walczyć z wykluczeniem cyfrowym. - Ale udało się pokonać te obawy i już wpłynęło do nas ponad 3800 wniosków, a 3293 z nich zakwalifikowano do projektu - mówi. - 293 osoby trafiły na listę rezerwową, jeśli ktoś zrezygnuje albo np. wyprowadzi się z Poznania, sprzęt trafi właśnie do nich.

O tym, kto powinien otrzymać pomoc, decydowała specjalna komisja, którą powołał prezydent Poznania.

Miasto ogłosiło przetarg, który ma potrwać do 16 maja. Zamawia w nim nie tylko komputery, ale również dostęp do internetu oraz szkolenia dla użytkowników m.in. z edycji tekstów, obsługi poczty elektronicznej czy zdobywania informacji w sieci.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i rozstrzygniemy przetarg w pierwszym terminie, to pierwsze komputery trafią do właścicieli już w czasie wakacji Uczestnicy na pewno będą mieli ten sprzęt w domach już w drugiej połowie roku - mówi Stachowiak.

Podobne projekty uruchomiono w innych miastach. Warszawa ma do rozdania 5000 komputerów.

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA

Tags: Poznań, internet, komputery, polska, warszawa
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author