clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Polska sprzeda Indiom 204 pojazdy gąsienicowe WZT-3
Bumar z olbrzymim kontraktem w Indiach. Za 935 mln!

Łukasz Wspaniały 2012-01-18, ostatnia aktualizacja 2012-01-18 22:00:39.0

204 wozy zabezpieczenia technicznego WZT-3 wyprodukuje Bumar Łabędy dla indyjskiej armii. Wartość kontraktu opiewa prawie na miliard złotych.

Ministerstwo Obrony Indii kupi 204 pojazdy WZT-3 za 935 mln złotych. Maszyny tamtejszej armii dostarczy koncern Beml. Bumar zabiegał o to zamówienie od kilku lat. Dzięki niemu podwoiła się wartość eksportu polskiej broni. W ubiegłym roku zbrojeniówka wysłała za granicę broń i części za około 300 mln zł. Podpisany wczoraj kontrakt jest największym od 2003 roku, kiedy to Malezyjczycy kupili czołgi "Twardy".

WZT-3 powstał na bazie specjalnie skonstruowanego podwozia czołgu PT-91. Przeznaczony jest przede wszystkim do obsługi technicznej czołgów biorących udział w działaniach bojowych. Dzięki dużej uniwersalności i łatwości adaptacji może być wykorzystany do każdego rodzaju specjalistycznych prac technicznych i ratowniczych w tym chemicznych i przeciwpożarowych. Wóz może pracować w każdych warunkach klimatycznych w temperaturze od -25° do +50°C. WZT-3 jest pojazdem o szerokim zakresie zastosowań. Może na przykład holować niesprawne pojazdy kołowe i gąsienicowe, czy wykonywać prace ziemne spychaczem - w szczególności wykopy, umocnienia wałów i skarp. Producent zapewnia, że WZT-3 może również brać udział w udzielaniu pierwszej pomocy lekarskiej i ewakuacji rannych z pola walki.

luc, Gazeta.pl Gliwice

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz - http://wyborcza.biz/biznes/0,0.html © Agora SA

Tags: polska, uzbrojenie
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author