clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Два русские арестованные в Польше

Два русские арестованные в Польше

Warszawa: dwaj Rosjanie zatrzymani za zmuszanie do prostytucji

jb, PAP 2012-02-10, ostatnia aktualizacja 2012-02-10 17:47:23.0

Stołeczna policja zatrzymała dwóch Rosjan podejrzanych m.in. o zmuszanie młodej kobiety do prostytucji oraz czerpanie z tego korzyści majątkowych. Bracia w ciągu kilku miesięcy mieli zarobić ponad 20 tys. zł. Gdy pokrzywdzona się sprzeciwiła, zaczęli jej grozić.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów na ulicy warszawskiego Targówka podczas rutynowej kontroli drogowej. W aucie znajdowali się dwaj Rosjanie, bracia D. oraz młoda kobieta, której narodowości policja nie ujawniła. Okazało się, że kierowca, nie miał prawa jazdy.

Grozili jej uszkodzeniem ciała

- Posiadał on kilka porcji amfetaminy i był pod jej wpływem. Kobieta powiedziała policjantom, że mężczyźni od jakiegoś czasu grożą jej uszkodzeniem ciała. Kobieta po złożeniu zeznań została zwolniona do domu. Bracia zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań - powiedział rzecznik stołecznej policji, mł. insp. Maciej Karczyński.

Według śledczych bracia D. od kilku miesięcy nakłaniali młodą kobietę do uprawiania prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe - mieli zarobić 20 tys. zł oraz 1 tys. dolarów amerykańskich. Gdy pokrzywdzona się sprzeciwiła, zaczęli jej grozić uszkodzeniem ciała.

Zostaną w areszcie przez trzy miesiące

Starszemu z braci, 26-latkowi, przedstawiono cztery zarzuty: posiadania narkotyków, kierowania autem pod ich wpływem, usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz nakłaniania do uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Jego 25-letni brat usłyszał zarzut dotyczący usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Obaj mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Prostytucja w Polsce jako taka nie jest karalna. Łamaniem prawa jest zaś m.in. czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inną osobę oraz ułatwianie prostytucji - za co grozi do 3 lat więzienia. Zmuszanie do prostytucji karane jest surowiej - grozi za to od roku do dziesięciu lat więzienia.

gazeta.pl
Tags: narkotyki, polska, prostytucja, przestępczość, rosjanie, warszawa
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author