clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Nowe urządzenie wiertnicze do poszukiwań gazu łupkowego

Nowe urządzenie wiertnicze PNiG Jasło także do poszukiwań gazu łupkowego
wnp.pl (Dariusz Malinowski) - 16-06-2011 13:08
Spółka Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło sfinalizowała zakup urządzenia wiertniczego Drillmec 2000 HP. Gotowe do pracy urządzenie przyjedzie do Polski już na początku przyszłego roku.
Producentem urządzenia Drillmec 2000 HP jest włoska firma Drillmec SPA - jeden ze światowych liderów w produkcji sprzętu wiertniczego. Firma produkuje nowoczesne i uniwersalne urządzenia wiertnicze wyposażone w innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz spełniające najwyższe europejskie standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Urządzenie Drillmec 2000 HP przeznaczone będzie do realizacji głębokich projektów wiertniczych w poszukiwaniu zarówno konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych (shale gas, tight gas) złóż gazu ziemnego i ropy naftowej.

Urządzenie wiertnicze zakupione przez PNiG Jasło zostanie wyposażone w szereg najnowocześniejszych, ale zarazem sprawdzonych rozwiązań technicznych, w tym m.in. system hydraulicznego przesuwu urządzenia (tzw. skidding system) oraz elektryczny system Top Drive (górny napęd). Zastosowany w urządzeniu nowoczesny system kontroli zasilania (PCR) umożliwiał będzie podłączenie urządzenia bezpośrednio do sieci elektrycznej (prąd zmienny 50 Hz), dzięki czemu jego praca stanie się mniej uciążliwa dla środowiska naturalnego. Rozwiązania te są szczególnie istotne przy wierceniach za gazem łupkowym.

W podpisanym kontrakcie producent urządzenia zobowiązał się także do przeszkolenia polskiej załogi obsługującej urządzenie. Szkolenia zostaną przeprowadzone w centrali Drillmec SPA - we włoskiej Piacenzy. Urządzenie Drillmec 2000 HP zakupione przez PNiG Jasło będzie jednym z najnowocześniejszych działających na europejskim rynku wiertniczym. Będzie ono w stanie sprostać najwyższym wymaganiom międzynarodowych inwestorów.

Urządzenie zostało zakupione przez PNiG Jasło dzięki wsparciu spółki macierzystej - PGNiG.
Subscribe
Comments for this post were disabled by the author