clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Nowe tanie loty z Modlina. Osiem kierunków od 99 zł

Nowe tanie loty z Modlina. Osiem kierunków od 99 zł

mp 2012-02-08ostatnia aktualizacja 2012-02-08 14:31:42.0

Ryanair ogłosił dziś pierwsze połączenia lotnicze z nowego portu w Modlinie. Do ośmiu europejskich miast mamy polecieć już latem.

Bruksela, Budapeszt, Dublin, Londyn Stansted, Mediolan, Oslo, Rzym i Sztokholm - do tych ośmiu miast chce latać Ryanair z lotniska w Modlinie. Dziś linie lotnicze ujawniły pierwsze plany dotyczące nowego lotniska. Pierwsze samoloty Ryanaira mają stamtąd wystartować 16 lipca. Jak zapowiada przewoźnik, ceny biletów zaczynają się od 99 zł. Docelowo chce stąd latać nawet do 40 miast. Linia chce przewozić 700 tys. pasażerów rocznie, co ma pozwolić na stworzenie na lotnisku w Modlinie ok. 700 miejsc pracy.

Decyzję o przenosinach na lotnisko w Modlinie Ryanair ogłosił w zeszłym tygodniu. To reakcja na plany konkurencyjnego WizzAira. Węgierskie tanie linie 18 lipca chcą uruchomić w Modlinie swoją nową bazę. Tym samym przestaną latać z lotniska na Okęciu. O warszawskim lotnisku nieprzychylnie wypowiadał się też dziś prezes RyanAira prezes firmy Michael O'Leary. Na konferencji zapytał dziennikarzy jak nazywają lotnisko. - Chopin Airport - odpowiedział ktoś z sali. Chyba Shocking Airport - drwił prezes. - Drogo, nieprzyjemnie, wybieramy Modlin - oznajmił.

Port w Modlinie ma zacząć działać przed Euro 2012. W czasie piłkarskich mistrzostw ma przyjmować małe prywatne samoloty. Pełną parą zacznie działać w lipcu. Podstawową komunikację z lotniskiem mają zapewnić Koleje Mazowieckie. Na razie trzeba będzie jechać z przesiadką - najpierw pociągiem z Dworca Gdańskiego (cztery kursy na godzinę) lub Dworca Centralnego (raz na godzinę) do Nowego Dworu Maz. Tam wsiądziemy do autobusu kursującego wahadłowo pod terminal lotniska. Łączny czas podróży z centrum Warszawy powinien wynieść mniej niż godzinę. Docelowo do portu ma prowadzić bezpośredni łącznik kolejowy. Władze Mazowsza zapowiadają, że będzie gotowy pod koniec 2013 r. Według Piotra Okienczyca plan budowy torów oprotestowali ekolodzy, którzy wcześniej blokowali otwarcie samego lotniska.

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA


Tags: komunikacja, lotnisko, modlin, polska
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author