clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Polska, Sopot: Protest przed domem premiera. "Precz z cenzurą"


Protest przeciwko ACTA w Gdyni, Fot. PAP/Adam Warżawa

Sopot: Protest przed domem premiera. "Precz z cenzurą"
25.01.2012, 23:15 Źródło: PAP

Dzisiaj późnym wieczorem ok. 400 demonstrantów protestowało przed domem premiera Donalda Tuska w Sopocie przeciw umowie ACTA.

Demonstranci przybyli na miejsce ok. godz. 21:30. Skandowali m.in. "Precz z cenzurą", "Nie dla ACTA", "Dymisja dla Tuska" oraz - zwracając sie do funkcjonariuszy zabezpieczających pikietę - "Policjanci internauci".

Manifestacja przed domem premiera była nielegalna, bo władze miasta nie wydały na nią zgody argumentując, że organizatorzy zbyt późno o nią wystąpili. Policja jednak nie zdecydowała się na przerwanie protestu, funkcjonariusze - zarówno po drodze, jak i na miejscu - pilnowali tylko, by nie doszło do nieprzewidzianych zdarzeń.

Wcześniej około półtora tysiąca osób - zdaniem policji - a dwa tysiące - zdaniem organizatorów - wzięło udział w gdyńskim proteście. Przed urzędem miasta zjawili się głównie młodzi ludzie z przyczepionymi do kurtek kartkami "Tusk nie zamknie mi ust". Na miejscu pojawili się także członkowie Ruchu Palikota, klubu "Gazety Polskiej" oraz Obozu Narodowo-Radykalnego. Na koniec demonstracji paru jej uczestników weszło na dach budynku magistratu i zainstalowało tam transparent z przekreślonym słowem "ACTA".

Po demonstracji w Gdyni część jej uczestników wyruszyła pieszo pod dom Donalda Tuska w Sopocie.
Protest przeciwko ACTA w Gdyni.

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA
Tags: acta, donald tusk, internet, polska, wolność
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author