clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Wojskowy dron z niewiarygodnie potężną kamerą

Wojskowy dron z niewiarygodnie potężną kamerą

5 sty, 13:41 Źródło: Onet.

Bezzałogowe pojazdy latające to niezwykle przydatne wyposażenie, z którego korzysta chętnie nie tylko wywiad wojskowy, ale również inne służby mundurowe i ratownicze.

Drony mogą dostać się za linię wroga i zinflirtować okolicę w bezpieczny dla ludzi sposób. Często przemykają niezauważone i są trudne do strącenia. Większość pojazdów używanych przez wojsko ma postać samolotu, ale Argus-IS jest inny, porusza się jak helikopter. Zdaniem projektantów napęd i sposób poruszania się Argusa przekłada się na możliwość startu bez pasa startowego, podczas inwigilacji można wykonać zdjęcia panoramiczne a co najważniejsze, do obserwacji i nagrań służy 1,8-gigapikselowa kamera.

Argus-IS wziął swoją nazwę po mitologicznym potworze z setką oczu. Elektroniczny Argus ma oko z największym czujnikiem wideo na świecie. Potężna kamera to 900 razy większa rozdzielczość niż stosowana w standardowych kamerach.

Argus-IS będzie wykorzystywany przez armię Stanów Zjednoczonych do śledzenia osób i pojazdów z wysokości 6,5 km w okręgu 65 kilometrów kwadratowych.

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA
Tags: technologia, usa, uzbrojenie, wojsko
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author