clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Пьяный русский консул в Польше - 3 промилле.

Rosyjski konsul prowadził auto. Miał trzy promile
25 minut temu
Źródło: TVN24.pl
Gdański konsul Federacji Rosyjskiej miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, gdy zajechał drogę miejscowej drogówce. Ze względu na immunitet policjanci nie zatrzymali dyplomaty, powiadomili jednak o sprawie prokuraturę oraz MSZ.
Jak poinformowała rzeczniczka gdańskiej policji Magdalena Michalewska w niedzielę po południu policjantom z gdańskiej drogówki zajechało drogę auto marki BMW. Samochód wyjechał przed radiowóz z podporządkowanej drogi i stanął w poprzek szosy.
Po kontroli przeprowadzonej przez policję, okazało się, że autem kierował gdański konsul Federacji Rosyjskiej. Alkomat pokazał, że mężczyzna był pijany: miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca powołał się na immunitet, który chroni przed zatrzymaniem przez policję, i został zwolniony. Z miejsca zdarzenia zabrał go wezwany telefonicznie mężczyzna.
Niezbędne dokumenty zostały już skierowane do prokuratury, a informacja o zajściu trafiła do MSZ.
Według źródeł rządowych, resort nie podejmie działań w tej sprawie i czeka na reakcję strony rosyjskiej. Oficjalnie MSZ sprawy nie komentuje - podał tvn24.pl.
Copyright 1996-2011 Grupa Onet.pl SA
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author