clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Мобильники только в Sony

Ericsson sprzedaje swoje udziały w Sony Ericsson. Kupi je Sony
zyhc, reuters 2011-10-27, ostatnia aktualizacja 2011-10-27 14:04:53.0
Szwedzki Ericsson ogłosił w czwartek, że odsprzeda 50 proc. udziałów w spółce Sony Ericsson japońskiemu partnerowi. Cenę ustalono na 1 mld 50 mln euro.
W ten sposób całość udziałów w spółce produkującej telefony komórkowe znajdzie się w rękach Sony.
Szwedzko- japońskie joint venture powstało w 2001 roku. Połączono wtedy przynoszące straty działy komórkowe obu koncernów. Obecnie Sony Ericsson jest szóstym największym komórek na świecie.
W oświadczeniu przesłanym prasie, Ericsson stwierdza, że rynek telefonii komórkowej zmienił się diametralnie wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na smartfony.
Prezes Ericssona Hans Vestberg powiedział: "Dziesięć lat temu stworzyliśmy spółkę łącząc doświadczenie Sony w sferze urządzeń osobistych z technologiami telekomunikacyjnymi Ericssona. Pozwoliło to rozwijać komórki, jako urządzenia dla każdego. Teraz Sony będzie mogło produkować większą liczbę zróżnicowanych urządzeń"
Spółki nadal będą ze sobą współpracować rozwijając technologie komunikacji bezprzewodowej. Na tej działalności zamierza skoncentrować się Ericsson.
Wraz z udziałami, Sony przejmie także prawa do licznych patentów, należących do wspólnego przedsięwzięcia.
Decyzja o sprzedaży akcji została zatwierdzona już przez zarządy obu firm. Obecnie czeka na potwierdzenie ze strony regulatorów rynkowych. Cały proces ma się zakończyć w styczniu 2012 roku. 
Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz - http://wyborcza.biz/biznes/0,0.html © Agora SA
Tags: telefonia komórkowa, мобильники
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author