clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Dewaluacja białoruskiego rubla

niedziela, 23 października 2011

Dewaluacja białoruskiego rubla

Szefowa białoruskiego Banku Narodowego przyznała, że sama straciła finansowo na spadku wartości białoruskiego rubla. Nadzieja Jermakowa wywiadzie dla opozycyjnej gazety "Narodnaja Wola" poinformowała, że w jednym z białoruskich banków ma na koncie 30 milionów rubli oszczędności.
Gazeta zwraca uwagę, że w tym roku na Białorusi dewaluacja białoruskiego rubla wyniosła już prawie 200 procent. I dlatego szefowa Banku Narodowego trzymając pieniądze na koncie rublowym sporo straciła. 30 milionów przed dewaluacją białoruskiego rubla było warte 10 tysięcy dolarów. Obecnie to równowartość 3,5 tysiąca dolarów.

Nadzieja Jermakowa zapytana dlaczego będąc finansistką nie trzymała swoich oszczędności w walucie obcej odpowiedziała, że dotychczas "normalnie traktowała wkłady w białoruskich rublach".

Szefowa Banku Narodowego Białorusi ujawniła, że żyje samotnie. 10 procent ze swojej pensji oddaje na cele dobroczynne. Prace rozpoczyna o 8 rano, a kończy o 10 wieczorem. Pracuje również w dni wolne soboty i niedzielę.

Źródło: IAR
Tags: белорусский рубль, девальвация, инфлация, кризис
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author