clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Эмир Катара прибыл в Польшу. Четыре Airbus эмира приземились в Варшаве
Przyleciał emir Kataru. Cztery airbusy wylądowały na Okęciu....

IAR 2011-10-20, ostatnia aktualizacja 2011-10-20 13:18:16.0

Dziś rozpoczęła się, mająca potrwać dwa dni wizyta emira Kataru, szejka Hamada Bin Khalifa Al - Thaniego. Spotka się z prezydentem, premierem i marszałkiem senatu. Emir i jego dwór przylecieli na lotnisko Chopina czterema Airbusami. Alert24 czeka na Wasze zdjęcia!
Przywódca jednego z najbogatszych państw arabskich będzie przede wszystkim rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Po południu w Pałacu Prezydenckim zaplanowano podpisanie polsko-katarskiej umowy o współpracy w turystyce. Wieczorem Bronisław Komorowski wyda na cześć emira Kataru uroczysty obiad.

Dzisiaj emir Kataru spotka się także z marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, a jutro z premierem Donaldem Tuskiem, z którym ma rozmawiać głównie na tematy gospodarcze, w tym o współpracy w dziedzinie energetyki. Sfinalizowana ma zostać umowa o dostawie do Polski skroplonego gazu z Kataru.

Emir miał wylądować na warszawskim lotnisku Okęcie ok. 11.30, dotarł jednak do Polski wcześniej. Przed godz. 10. Podróżuje we flocie czterech airbusów.
Tags: Катар, Польша, газ, газопорт, диверсификация, договор
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author