clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Arrinera: polskie Lamborghini już jeździ po Polsce!

Arrinera: polskie Lamborghini już jeździ po Polsce!
1 sierpnia 2011
prej / Onet.pl
Onet.pl
Arrinera
fot. Arrinera Automotive
Firma Arrinera Automotive  zaprezentowała supersamochód o nazwie Arrinera.
Auto prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Pod lekką kevlarową karoserią, której drapieżna stylistyka nawiązuje do samochodów Lamborghini, ukryto rurową ramę przestrzenną wykonaną ze stali. Takie rozwiązanie pozwoliło na ograniczenie masy pojazdu, jednocześnie gwarantując jego wytrzymałość.


Wnętrze auta ozdobiono elegancką tapicerką ze skóry oraz elementami wykończeniowymi, które zostały wykonane z karbonu i aluminium. W centralnej części środkowej konsoli oraz na jej szczycie umieszczono ekrany, które dostarczą kierowcy wszystkich niezbędnych informacji oraz umożliwią obsługę systemów auta. Warto wspomnieć, że samochód zostanie wyposażony także w kamerę termowizyjną, dzięki czemu dostrzeżenie pieszych na nieoświetlonej drodze będzie łatwiejsze.


Za napęd polskiego "sportowca" odpowiada centralnie umieszczony, turbodoładowany silnik V8 o poj. 6,2 litra. Jednostka zaadaptowana z Corvetty ZR1 jest w stanie wygenerować 638 KM mocy oraz 819 Nm maksymalnego momentu obrotowego.


Jeśli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, produkcja samochodu rozpocznie się w 2012 roku. Model Arrinera będzie oferowany w Europie, Chinach, na Bliskim Wschodzie i w USA.

Subscribe

Comments for this post were disabled by the author