clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Ukraińcy sprawcami ciężkich przestępstw w Polsce

Policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie trzech napadów rabunkowych na domy w okolicach Chełma (Lubelskie). Napastnicy mieli torturować ofiary. Zostali aresztowani na trzy miesiące.


POLICJAFoto: istock
POLICJA

W maju doszło do dwóch napadów w miejscowościach Ochoża-Kolonia i Okszów, zaś w czerwcu - na osiedlu Słoneczna w Chełmie – poinformował dziś szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie Lech Wieczerza.

Sprawcy działali bardzo brutalnie. Wchodzili do domów nocą, w jednym przypadku przez otwarte drzwi, w innych - wyłamując drzwi na tarasach. Obezwładniali i krępowali domowników, torturowali ich, aby zmusić do wydania pieniędzy i kosztowności. - Podtapiali w wannie, przypalali żelazkiem i lokówką – powiedział Wieczerza. Zabierali gotówkę i cenne przedmioty: biżuterię, sztućce, monety kolekcjonerskie.

Według policji, sprawcami byli obywatele Ukrainy, mieszkańcy obwodu wołyńskiego, w wieku 17, 18, 20 i 35 lat. - Zostali zatrzymani, gdy jechali samochodem w miejscowości Berdyszcze, tuż przed przejściem granicznym z Ukrainą w Dorohusku – powiedziała Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zatrzymanym postawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi w powiązaniu z zagrożeniem życia napadniętych osób. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Jeden z nich jest podejrzany o udział we wszystkich trzech napadach, każdy z pozostałych miał uczestniczyć w jednym napadzie. Trwają działania zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników napadów.

Za czyny zarzucane podejrzanym grozi nie mniej niż trzy lata więzienia.

Tags: polska, przestępstwa, ukraina
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author