clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Filmy "Miasto 44" i "Róża" zakazane w Rosji

Rosjanie nie będą mieli możliwości obejrzeć filmów "Miasto 44" i "Róża". Obie polskie produkcje znalazły się na czarnej liście Kremla."Róża" i "Miasto 44" zostały zakazane przez władze Rosji ze względu na przedstawiony w nich obraz II wojny światowej. Rosyjski serwis Rufabula.com przygotował zestawienie dziesięciu najbardziej interesujących filmów, które znalazły się na liście zakazanych. "Miasto 44" figuruje na niej na trzecim, a "Róża" na pierwszym miejscu.

Oglądaj "Różę" na VOD.pl

Jak czytamy na stronie euromaidanpress.com, "Miasto 44" zostało skreślone, ponieważ wytyka, że Armia Czerwona stała u bram stolicy wystarczająco długo, by niemieckie wojska doszczętnie splądrowały miasto. "Róża" natomiast opowiada o brutalnych atakach Rosjan na Mazurów próbujących odbudować swoje życie po zakończeniu II wojnie światowej.

Oprócz dwóch polskich produkcji, na liście zakazanych filmów znalazły się m.in. "Mandarynki" (estoński kandydat do Oscara 2015), czescy "Związani" (Najlepszy czeski film 2014 roku), a także "Na skrzyżowaniu wiatrów" (Nagroda Jury Ekumenicznego na Warszawskim Festiwalu Filmowym).

Tags: dyktatura, film, historia, polska, rosja
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author