clickkey (clickkey) wrote,
clickkey
clickkey

Ukraina: honory dla UPA podczas wizyty prezydenta Komorowskiego w Kijowie

reklama

Ukraiński parlament w dniu, gdy przemawiał tam Bronisław Komorowski, przyjął ustawę w której uznał za „bojowników o wolność i niezależność Ukrainy” między innymi członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnej za mordy na Polakach.

Łukasz Kamiński mówił w radiowej Trójce, że Polska liczyła się od dłuższego czasu z jakąś formą uznania dla UPA ze strony ukraińskich władz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ukraiński intelektualista: Polacy, wybaczcie mi Wołyń >>>

Bardzo trudno byłoby uznać, że to przypadek i Polska jest w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony wspieramy przemiany na Ukrainie, jej dążenie do Unii Europejskiej. Natomiast nie możemy akceptować odrzucania prawdy o Zbrodni Wołyńskiej, prawdy o zbrodniach Ukraińskiej Powstańczej Armii - mówił Łukasz Kamiński.

Zdaniem Łukasza Kamińskiego, najlepszą drogą do rozwiązania spornych kwestii we wspólnej polsko-ukraińskiej historii jest dialog. Szef IPN dodał, że wciąż w tej sprawie jest wiele do zrobienia. Nie przeszliśmy przez jednak ten bolesny etap mierzenia się z trudną przeszłością - zaznaczył.

Ukraiński parlament zagroził też karami dla tych, którzy będą negowali cel walk żołnierzy między innymi UPA.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/487556,ukraina-wizyta-prezydenta-komorowskiego-i-honory-dla-upa.html

Tags: ludobójstwo, polska, przestępstwa przeciw ludzkości, ukraina, upa, zabójstwa
Subscribe
Comments for this post were disabled by the author